Sağlık için köyde buluştular...

Bolu'da "Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz" projesi başladı.

Sağlık için köyde buluştular...
11 Aralık 2022

Bolu'da hastalıkların erken teşhisi ve hastaneye gelmekte güçlük çekenler için "Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz" projesi başlatıldı. Proje kapsamında içerisinde doktorların da yer aldığı sağlık ekipleri tarafından köylerde yaşayan vatandaşlar sağlık kontrolünden geçiyor.

"Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz" projesi kapsamında doktorların da yer aldığı 30 kişilik sağlık ekibi Göynük'e bağlı Güneyçalıca Köyü'ne giderek vatandaşlara sağlıklı yaşamla ilgili tavsiyelerde bulundu. Köy odasında oluşturulan nöroloji, dahiliye, kardiyoloji, göz, diş ve fizik tedavi masalarında vatandaşlar sağlık kontrolünden geçirildi, yaşlı ya da yatalak hastalar da evlerinde muayene edildi. Daha ileri seviyede muayene ve tedavi ihtiyacı olan vatandaşlar  için randevu oluşturuldu.

Hastalıkların erken teşhisi ve koruyucu hekimlik çalışmaları için başlatılan "Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz" projesinden, 4 köyde 200'ün üzerinde vatandaş yararlandı.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, "Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz" projesi sayesinde doktorlarımız hastaların ayağına gitmeye başladı. Vatandaşlarımıza, hep siz geldiniz, biraz da biz geleceğiz şeklinde bir mesaj veriyoruz. Burada birçok branştan doktorumuzla birlikte Güneyçalıca Köyümüze geldik. Biz, doktorlarımıza vatandaşlarımızın ne kadar zorlukla hastanelere gelip, tedavi olmaya çalıştıklarını hissetmelerini ve görmelerini, ayrıca empati kurmalarını sağlamak istedik. Bunun yanında da vatandaşlarımızı doktorlarla karşılıklı görüştürmek, sıcak bir diyalog ortamı kurarak, bu iletişim ortamını sağlamaya çalışıyoruz. Bu projenin çok faydası olduğuna inanıyorum" dedi.

Sağlık personelinin özveriyle çalıştığını belirten Vali Kılıç, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, Türkiye sağlık alanında dünyada parmakla gösterilen ülkeler kategorisine girdi. Sağlıkta elde edilen bu birikimi de vatandaşlarımıza en güzel şekilde sunmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın sağlıkla ilgili sorunlarının daha erken tespit edilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın da hepsi çok memnun. İlimizin her köyüne bu çalışmayı ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.