Seçimde taşları yerinden oynatacak isim

Mart ayında yapılması planlanan 2024 Yerel Seçimleri'nde Bolu Belediyesi'ne talip olacak olan adaylar, AK Parti'nin adayını açıklamasını bekliyor. Yapılan tüm anketlerde birinci isim olarak öne çıkan Alaaddin Yılmaz'ın, Erdoğan'ın önünde duran listeden aday olarak çıkıp çıkmayacağı merak edilirken, Yılmaz'ın diğer partilerin de aday belirlemede etkin olacağı ve taşları yerinden oynatacağı konuşuluyor.

Seçimde taşları yerinden oynatacak isim
6 Ocak 2024

İNTERBOLU HABER MERKEZİ

Türkiye ve Bolu 31 Mart’ta yapılacak olan 2024 Yerel Seçimleri’ne kilitlendi. Bolu’da da kulislerde kaynayan kazanlar aday adaylarının heyecanını doruğa taşırken iktidar partisinin aday göstereceği ismin özellikle ittifak ortağı MHP’nin de adayını belirleyeceği görülüyor.

ANKETLER YILMAZ DEDİ

Bolu’da bir süredir yapılan çeşitli anketlerde öne çıkan isim olan Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın, mevcut Başkan Tanju Özcan’ın da yaptırdığı anketlerde ilk sırada çıkması üzerine tekrar sık konuşulmaya başlayan Alaaddin Yılmaz, AK Parti’nin de yeniden gündemine geldi.

ÖZCAN, YILMAZ'IN ADAYLIĞINI BEKLEMİŞTİ 

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da hummalı toplantılar düzenleyen partililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne Alaaddin Yılmaz, Muhammed Emin Demirkol ve Suat Güner sıralamasından oluşan 3 kişilik bir liste bıraktı. Şimdi Erdoğan’ın bu listeden en üst sırada bulunan Alaaddin Yılmaz’ı tekrar aday gösterip göstermeyeceği merak ediliyor. Bilindiği gibi 2019 Yerel Seçimleri’nde Tanju Özcan, AK Parti’nin son ana kadar dönemin Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı yine aday gösterip göstermeyeceğini beklemiş, AK Parti içinde çıkan gizli çekişmeler nedeniyle Yılmaz sahadan çekilip aday gösterilmeyince milletvekilliğinden istifa ederek başkanlığa aday olmuştu. Milletvekilliğinden istifa etmek için Yılmaz’ın adaylık açıklamasını bekleyen Özcan, bu ana kadar aday olmayacağını defalarca kez söylemiş ancak Yılmaz aday gösterilmeyince 4 dönemdir Yılmaz’ın sandığa gömdüğü Özcan sandıktan çıkmayı garantileyebilmişti.

TAŞLAR YENİDEN DİZİLECEK

Bu gelişmelerin ardından Yılmaz’ın AK Parti tarafından tekrar aday gösterilmesi diğer partilerin de beklemekte olan adaylarına yön vereceği öğrenildi. Öyle ki ittifak ortağı MHP’nin Bolu İl Başkanı İlhan Durak ile Eski İl Başkanlarından Cihan Başaran’ın da Yılmaz’ın adaylığına göre sahaya çıkması bekleniyor. Yılmaz aday gösterilirse Cihan Başaran’ın aday olacağı MHP’de, iddialı aday İlhan Durak’ın ise partiye ve kamuoyuna göre zayıf olduğu düşünülen Muhammed Emin Demirkol’un ya da Suat Güner’in aday olması halinde Bolu Belediye Başkanlığı’na talip olacağı konuşuluyor.

ERDOĞAN İÇİN BOLU 2. SIRADA

YILMAZ'IN İSMİNİ AÇIKLAYACAK MI?

Yılmaz’ın aday gösterileceği iddialarını ise aday isimlerini Erdoğan’ın açıklayacağı iddiaları arttırıyor. Öyle ki alınan bilgiye göre aday ismi 8 Ocak’ta açıklanacakken Erdoğan tarafından içinde Bolu’nun da olduğu aday listesinin 15 Ocak’ta açıklanacağı konuşuluyor. İstanbul’dan sonra Erdoğan’ın nazarında Ankara’dan bile önce, Bolu'nun ikinci sırada önem taşıdığı öğrenilirken Bolu’dan aday olacak ismi Cumhurbaşkanı’nın açıklayacak olması, bu ismin Alaaddin Yılmaz olması yönünde tahminleri de kuvvetlendiriyor. Şimdi ise Bolu, açıklanacak bu ismi bekliyor. Yılmaz’la daha önceki seçimlerde Belediye Başkanlığı yarışında mağlup olan  CHP’li Özcan başta olmak üzere MHP’nin aday adayları da ismin Yılmaz olması halinde stratejilerini yeniden kuracağa benziyor.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

3 yorum yapılmış

  • İbrahim kıymaz (6 Ocak 2024 - 13:47)
    Bence de, Alaaddin Yılmaz, olursa kesin kazanır diye düşünüyorum, evvelki seçimde de Alaaddin Yılmaz, aday gösterilse idi, tanju başkanın hiç şansı yoktu
  • Dilek (6 Ocak 2024 - 23:54)
    Alaattin kesinlikle seçilemez. Artık Bolulular yeni yıpranmamış genç isim istiyor. İsmail Akgül bunun için seçildi. Bunu Ak görsün artık. Akp yeni genç bir isim aday olursa kesin belediye başkanı olur. Bundan emin olun..
  • İbrahim kıymaz (13 Ocak 2024 - 12:59)
    Alaaddin Yılmaz aday olduğunda tanju Özcan seçim kazanamadı, 2019 da aday gösterilse idi yine kazanamaz sınız, iyi parti ile o günkü hdp nin oyları ile seçildiniz,