Özcan'a siyah çelenk

AK Parti Bolu Kadın Kolları teşkilatı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı sosyal medya yayınında bir kadınla yaşadığı diyaloğu anlatmasına belediye binası önüne siyah çelenk bırakarak tepki gösterdi.

Özcan'a siyah çelenk
2 Eylül 2021

AK Parti Bolu İnsan Hakları Başkanı Emine Erdal, AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, AK Partili belediye meclis üyeleri Hacer Çınar, Hatice Dinç ve Şaziye Turan ile kadın kolları üyeleri, belediye binası önünde bir araya geldi.

Grup adına açıklama yapan Erdal, Özcan'ın katıldığı sosyal medya yayınında bir kadınla yaşadığı diyaloğu anlatmasını kınadıklarını söyledi.

Erdal, bir kadın olarak Özcan'ın ifadeleri nedeniyle incindiklerini dile getirerek, "Yıllardır bu kadın tesettürlü, bu kadın tesettürsüz ayrımcılığından çok sıkıldık. Kadın üzerinden yapılan her türlü alay, aşağılama ve taciz içeren imalardan da çok sıkıldık. Keşke sosyal, siyasal ve ekonomik alanda kadın-erkek yerine insan olmak kavramını kullanabilseydik. Keşke kadın ve erkek olabilmeyi aile içine bırakabilseydik" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından belediye binası önüne siyah çelenk bırakıldı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.