28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
Siyaset

Tehdit iddiaları hakkında Karsu ne dedi?

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hiçbir tehdide pabuç bırakmayacaklarını vurgulayarak; “CHP, Türkiye’nin mayasıdır, sigortasıdır. Kimse yaşamaktan zevk aldığı karanlık dehlizlere, ülkeyi taşımaya çalışmasın, Ne partimizin bir üyesi, ne bir yöneticisi, ne de milyonların oyuyla seçilmiş liderimiz olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sözde kabadayıların tehdidiyle geri adım atacak değildir” dedi.

Tehdit iddiaları hakkında Karsu ne dedi?
mntyapi banner

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hiçbir tehdidi kabul etmediklerini belirtti. Tüm Türkiye’nin 81 ili ile birlikte Bolu’da da tehdit iddialarına yönelik gelen tepkiyi CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu dile getirdi.

Karsu CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik yapıldığı belirtilen tehdit iddiaları hakkında “Sayın Genel Başkanımızın grup toplantısında yaptığı konuşmada Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ı ve onu destekleyen MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi eleştiren konuşmasından sonra adı yeraltı dünyası suç örgütü yönetmekle anılan bir zat, kamuoyuna açık bir mektupla Sayın Genel Başkanımızı ölümle tehdit etmiş ve çok ağır bir hakarette bulunmuştur. Aynı mektupta Sayın Erdoğan’a ve Sayın Bahçeliye’de övgüler düzmüştür. Öğreniyoruz ki iktidarın üçüncü bir ortağa ihtiyacı var. Giderayak biçareden medet umuyorlar. Türk siyaseti bugüne kadar böyle bir tablo yaşamadı.  CHP’nin Genel Başkanı’nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, Cumhuriyeti tehdit etmektir. Ne partimizin bir üyesi, ne bir yöneticisi, ne de milyonların oyuyla seçilmiş liderimiz olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sözde kabadayıların tehdidiyle geri adım atacak değildir. Cumhuriyet Halk Partisi masa başında yazılan bir dilekçe ile kurulmuş bir parti değildir.  Cumhuriyet Halk Partisi onu kuran ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya meydan okuyan eserinin adıdır. Yeraltı dünyası liderlerine ya da sözde kabadayılara asla pabuç bırakmayız. Genel Başkanımıza nereden ve kimden gelirse gelsin hiç bir tehdidi kabul etmeyiz. CHP, Türkiye’nin mayasıdır, sigortasıdır. Kimse yaşamaktan zevk aldığı karanlık dehlizlere, ülkeyi taşımaya çalışmasın. Buna ne güçleri ne nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, 2. Yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. ‘Değişim ve reform’ diyenlerin biraz samimiyeti varsa, bu fütursuza gerekli işlemlerin yapılması yönünde harekete geçmeleri gerekir. Son olarak iktidarın samimiyetine turnusol kâğıdı işlevi görecek bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı duyurur. Genel Başkanımıza yönelik hiç bir tehdidi kabul etmediğimizi bir kez daha önemle deklare ederim” diye konuştu.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL