25 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 162.231
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 161
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.678
Yazarlar

Topuklu Efe ve kızanları

Kadere bakın ki geçtiğimiz hafta  iki kadın siyasetçi aynı anda Bolumuzdaydı. Biri İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, diğeri Bolu Milletvekilimiz Sayın Arzu Aydın. Sayın Akşener daha öncede Bolumuza..

Topuklu Efe ve kızanları
mntyapi banner

Kadere bakın ki geçtiğimiz hafta  iki kadın siyasetçi aynı anda Bolumuzdaydı.

Biri İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, diğeri Bolu Milletvekilimiz Sayın Arzu Aydın.

Sayın Akşener daha öncede Bolumuza gelmiş ve gerçekten meraktan bir çok vatandaşımızın ilgisiyle karşılanmıştı.

Günler öncesinden bu ziyaret Bolu halkına ilan edildiği halde halkımız hiç ilgi göstermedi. Hal böyle olunca bir miting düzenlenmesi planlanıyordu mecburiyetten iptal oldu. Parti teşkilatlarının üyeleri dahi bu ziyarete ilgi göstermemişti.

Bu garip tablo Bolu Belediyesi ziyaretiyle iyice doruk noktaya ulaştı.

Gariplik şuydu:

Sayın Akşener, Bolu Belediye Meclisi’nde görev alan kendi partisinin üyelerinden bî haberdi. Hiçbir görüntüde basına beraber bir poz vermedi. Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Mansur Şen’in makamına dahi uğramadı. Ne Sayın Şen ile ne de  diğer İyi Partili Meclis Üyeleri ile alakadar olmadı. Sadece sanki kendi partisinin belediyesine gelmişçesine Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan Bey’e methiyeler düzdü. Sayın Belediye başkanımız da bu ilgi karşısında kayıtsız kalmadı ve Sayın Akşener’den çok şey öğrendiğini dile getirdi.

Acaba Sayın Belediye Başkanımız Sayın Akşener’den nasıl bir feyz almıştı?

Sayın Muharrem İnce ile birlikte CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bayrak açmalarında Sayın Akşener bir örnek bir rol model mi olmuştu?

Bu konu da bir açıklama yapılmadığından bilemiyoruz.

Ziyaretin İyi Parti tarafı böyle de CHP tarafı farklı mı?

Ziyaret esnasında CHP İl Başkanı Sayın Kazım Karsu konu mankeni gibi kenarda köşede boy göstermiş. Merkez İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı ziyaret esnasında Bolu Belediyesi’nde yoklar!

Sonrası gerçekten daha ilginç.

Esnaf ziyaretleri!

Esnafın sorunlarını dinleyen Sayın Akşener bu sorunların çözümüne ne katkı sağlayacak? Uğradığı esnafa tokalaşma yerine dirsek çeviren Sayın Akşener aslında sorunlarını dile getiren esnafa açık bir dille mesaj vermiş olmuyor mu?

İşte tüm bu trajikomik hadiseler bir yanda ilerlerken diğer yanda Ak Parti Milletvekili Sayın Arzu Aydın, İl Başkanı, İlçe Başkanı, Seçilmiş İl genel ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’u ilimizde misafir ediyordu.

Yıllardır Turizm adına istediği yeri bulamamış Bolumuz için önemli bir çalışma yürüten Sayın Vekillerimiz ,sonunda önemli bir yol kat ettiler ve Turizm Bakanımızla yerinde helikopter ile de havada gerekli tespitleri yaptılar.

Çok yakında açıklanacak olan Turizm Teşvikleri öncesi bu ziyaretin ne anlama geldiğini Bolulu yatırımcılar ve diğer yatırımcılar görecekler.

Bir tarafta iş değil laf üreten ve “kızan” larını tanımayan Topuklu Efe, bir tafta tam anlamıyla Bolu sevdalısı bir hanımefendi.

İyi Parti yeni bir parti. Elbette böyle acemilikler olacak. Genel Başkan düzeyinde bir ziyaret tecrübesizlikten böyle bir komediler zincirine dönüşebilir .

İyi Parti İl Başkanımız Sayın Ahmet Örnekbaş hepimizin bildiği sevdiği düzgün bir esnaftır. Ancak bu durum kendisini başarılı bir siyasetçi yapmıyor. Naçizane tavsiyem Partilerinin Genel Merkezine bir iade-i ziyarette bulunmaları.

Yanında Seçilmiş Belediye Meclis Üyelerini ve diğer teşkilat üyelerini de almaları.

Bu ziyaret esnasında genel başkanlarını bilgilendirmeleri ve Bolu’da seçilmiş Belediye Meclis Üyelerinin olduğundan haberdar olmasını sağlamalıdır.

Esnafın sorunlarının çözümüne gelince,

İktidar Partisi Ak Parti ,kurulduğu günden bu güne ,özellikle pazartesi günleri  Bolu’da yaşayan herkesin sorunlarına duyarlı olmuş ve parti binasında gerek milletvekillerimiz ile gerekse İl ve İlçe başkanları ile vatandaşlarımızın her türlü sorununa çözüm bulma adına  gayret içinde olmuşlardır. Kimin ne sorunu varsa çözüm iktidar partisidir. Melese sadece kendilerini dinleyen birisi aramak ise Meral abla ,Güzin Abla fark etmeyebilir. Ancak mesele sorunlara çözüm ise adres bellidir.

Siyaset bir ekip işidir.

Ekibini önemseyen ve ekibiyle beraber hareket edebilen başarılı olur!

Ekibinden bihaber olan ise “tarih” olur!

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL