25 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 162.231
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 161
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.678
Bolu

TSO 2 ürünü daha tescil ettirdi

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2016 yılından bu yana sürdürülen coğrafi işaret seferberliği kapsamında Bolu Sarı Patatesi ve Bolu Kabaklı Gözlemesi de Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescil edilerek Bolu’nun coğrafi işaretli ürünler arasına girdi.

TSO 2 ürünü daha tescil ettirdi
mntyapi banner

Bolu Kıbrıscık Pirinci, Bolu Keşi, Bolu Fındık Şekeri ve Bolu Patatesli Ekmeği’nden sonra Bolu Manda Kaymağı’nı tescil ettirip coğrafi işaretli yöresel ürünler olarak Bolu’ya kazandıran Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kez de Bolu’nun en bilinen ve her kesimden önemli bir tüketici kitlesine sahip olan Bolu Sarı Patatesi ile yine İlimiz yöresel kültürünün önemli ürünlerinden olan Bolu Kabaklı Gözlemesi’nin Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde TSO adına tescili yapıldı. Böylelikle Bolu’da coğrafi işaretlerde başı çeken Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın tescilli ürün sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

SIRADA 5 ÜRÜN DAHA VAR

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu’nun ve TSO’nun tescilli coğrafi işaretlerine iki yeni ürünü daha eklemiş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek çalışmalarının bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğini söyledi. TSO Başkanı Ateş, başvurusu yapılan iki ürünün daha şuanda ilanda olduğunu ve ilan süresi sonunda tescil edileceğini, bunların dışında tescil süreci devam eden ayrıca 5 ürün daha bulunduğunu dile getirdi. Başkan Ateş, süreçte emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ederek yeni coğrafi işaretlerin Bolu’ya ve üreticilere hayırlı olmasını diledi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL