Umut Kent kadınları umut oluyor...

Kalıcı Konutlar'da bulunun Umut Kent Mahallesi'nde yaşayan kadınlar gün yapıp boşa vakit geçirmek yerine ihtiyaç sahipleri çocuklar için kıyafetler dikiyorlar.

Umut Kent kadınları umut oluyor...
24 Aralık 2022

Umut Kent mahallesi kadınlarından örnek çalışma

Umut Kent Mahallesi Muhtarı Nuray Akmaz’ın girişimiyle Umut Kent Mahallesi Muhtarlığı Sosyal Tesisi binasında, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi kadınlara yönelik Biçki-Dikiş kursu açtı. 

Umut Kent Mahallesi ile birlikte çevre mahallelerden de gelen 55 kadın, tespit edilen ihtiyaç sahibi 60 çocuk için her gün sabah 09.00’da Biçki-Dikiş kursuna gelip terzilik öğreniyor. Biçki-Dikiş öğretmeni Süreyya Şahinler eşliğinde ihtiyaç sahipleri çocuklar için terzilik öğrenip kıyafetler dikmeye çalışan kadınlar, çevrelerinde bulunan çocuklara destek olmak ve onların mutluluklarına ortak olmak istediklerini ve bu amaçla diğer kadınlara da örnek olmak istediklerini söylediler. 

Umut Kent Mahallesi Muhtarı Nuray Akmaz, Biçki-Dikiş kursuna katılan kadınların, kumaşları kendilerinin aldıklarını ve amaçlarının çocukları mutlu etmek olduklarını belirterek, “Hanımlarımız her gün buraya gelip terzilik adına bir şeyler öğreniyorlar. Kendi aralarında toplanıp gün yapmak ve eğlenmek yerine ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdikleri için komşularımla gurur duyuyorum. Bu çalışmamızın bütün kadınlara örnek olmasını istiyoruz” dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.