Vaka sayısı pik yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13-19 Mart tarihli illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı. Bolu'daki vaka sayısı resmen iki kat arttı.

Vaka sayısı pik yaptı
20 Mart 2021
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka haritasını sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca, "Normale dönmek elimizde. Bu ancak tedbirle mümkün. Virüsü yok sayamayız. Onun normal hayatımızı elimizden almasına da izin vermemeliyiz. Bunu tedbirlere uyarak başarabiliriz" açıklamasını yaptı. Haftalık COVID-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul’da 251,12, Ankara’da 107,99 İzmir’de 111,41 oldu. Bolu’da son açıklanan vaka sayılarında resmen iki kat artış oldu. Geçen hafta açıklanan rakamlarda 65,76 olan vaka sayısı 100,38 oldu. Turuncu kategoride yer alan Bolu, kırmızı kategoriye girdi. Haftalık verilere göre Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu. Haftalık verilere göre Şırnak, Siirt, Hakkari, Mardin ve Şanlıurfa 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.