Vali, "İyi yetişmiş sporcuların temelinde ASKF var"

Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemalettin Metin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolu Valisi Ahmet Ümit'i makamında ziyaret etti.

Vali, "İyi yetişmiş sporcuların temelinde ASKF var"
23 Şubat 2022

Federasyon Başkanı Cemalettin Metin amatör spor kulüpleri tarafından düzenlenen müsabakalar, Amatör Spor Kulüplerinin ve sporcuların ihtiyaçları, talepleri ve yapılan faaliyetler hakkında Bolu Valisi Ahmet Ümit’e bilgiler verdi.

Ziyarette konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit,” İyi yetişmiş sporcuların temelinde Amatör Spor Kulüplerimizin yöneticilerinin ve antrenörlerinin gayretli çalışmaları bulunmaktadır. Sporcularımız yalnızca bedenen değil, aynı zamanda zihnen kendisini geliştirerek, okuyarak, kültürel ve sosyal farkındalıklarını ortaya koyarak ahlâklı, vicdanlı duruşlarıyla milli ve manevi duygu bütünlüğünü sağlayarak çevresine örnek olan, emek verdiği spor dalına, vatanına, milletine, kulübüne en üst seviyede katkı sunan bireylerdir. Bizler de sporu ve sporcuları seven yöneticiler olarak hayatın her alanında hareketli olmanın bereket getireceği inancıyla sporcu yetiştiren amatör kulüplerimize çok kıymet veriyor ve imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen desteği vermeye gayret gösteriyoruz.

Bu minvalde; Valiliğimiz koordinasyonunda İl Özel İdaremiz kaynaklarından her yıl belirli miktarlarda yardım yapmaktayız. Yine bu yılda Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun ihtiyaçları doğrultusunda konuyu değerlendirerek sporcularımızın iyi yetişmelerini sağlamak adına yasalar ve imkanlar ölçüsünde aynî destek vermekteyiz. Son üç yılda Amatör Spor Kulüplerimize yapılan bu yardımları artırarak önceki yıllara göre beş katına çıkardık.

Okul-Kulüp Kardeşliği Projemiz kapsamında, yetenek taramaları sonucunda öğrencilerimiz hangi spor dalına yatkınsa spor kulüplerimize yönlendirmek suretiyle sportif faaliyetlerde bulunmalarını sağlamaktayız. Netice itibariyle öğrencilerimizin keşfedilmesi ve Amatör Spor Kulüplerimizin desteklenmesi sağlıklı bir gençliğin ve toplumun inşa edilmesinde büyük önem arz etmektedir. Bu proje, gençlerimizin zararlı alışkanlıklara tevessül etmesini ve zamanlarını boşa harcamalarını önleyerek, akademik, sportif ve sosyal yeterliliklerini açığa çıkarmak adına çok önemli bir uygulamadır. Aynı zamanda bu proje Bolu’nun sportif potansiyelinin ortaya çıkartılması ve kulüplerimizin insan/sporcu kaynaklarının arttırılması amacını da taşımaktadır. Valiliğimizle koordineli bir şekilde ilimizde amatör sporun gelişmesindeki gayretli çalışmalarınızdan ve ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyor, gönül verdiğiniz sportif faaliyetlerde başarılar diliyorum” dedi.

ASKF Başkanı Metin, İlimizde Amatör Sporun daha fazla gelişmesi ve spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Vali Ümit'e teşekkür etti

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.