VALİ KILIÇ ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Bolu Valisi Erkan Kılıç 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı. Kılıç, En büyük gayesi her şeyden önce iyi insan yetiştirmek olan öğretmenlik mesleğini, büyük bir özveriyle icra eden öğretmenlerimiz; dokundukları yüreklere sevgi aşılayarak, saygı, hoşgörü ve kardeşliğin hakîm olduğu bir toplumun şekillenmesinde büyük rol sahibidirler" dedi.

VALİ KILIÇ ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
23 Kasım 2022

Bolu Valisi Erkan Kılıç yazılı olarak yaptığı kutlamada "Bizler biliyoruz ki; bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında, medeniyet yarışında ön saflarda yer almasında şüphesiz ki en büyük pay öğretmenlerimizindir. Nesilleri hayata hazırlayan öğretmenlerimizin rehberliğinde, donanımlı yetişmiş, ahlâklı ve çalışkan bireyler; toplumların müreffeh olma yolundaki en güçlü silahı, gelecek umutlarının en sağlam teminatıdır. 

İşte bu bilinçle hareket eden, ilham kaynağı insan sevgisi olan öğretmenlerimizin emekleri ve gayretleri her türlü takdirin üzerindedir. Tıpkı karanlıkta gemilerin gidecekleri yönü ışığıyla tayin eden deniz fenerleri gibi bilgi birikimleriyle, tecrübeleriyle cehaletin kör karanlığını aydınlatan öğretmenlerimiz sadece bir gün değil her zaman gönüllerde müstesna bir yerdedir. 

Azim, sebat ve fedakârlık gerektiren bu kutsal mesleğin değerli neferleri, aydınlık yarınlarımızın mimarı olan evlatlarımızı sürekli yenilenen teknolojiyle hızla değişen dünyaya hazırlayan, onların içindeki cevheri bulup işleyen maharetli zanaatkârlardır

Ülkemizin ve aziz milletimizin geleceğinin emanetçisi, başrolü olan evlatlarımızı; vatanına, milletine ve kültürüne bağlı, sosyal, araştırmacı, yeni fikirlere açık ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için bu ulvî mesleğe gönül veren tüm öğretmenlerimizi en içten duygularla selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başındayken şehit düşen ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, ilimizde ve cennet vatanımızın dört bir köşesinde adanmışlıkla mesleğini ifa eden tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum" dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.