Vali Kılıç, yatırımları yerinde inceledi

Bolu Valisi Erkan Kılıç, KÖYDES yatırımları kapsamında Bolu Merkeze bağlı Sazakşeyhler ve Kandamış Köylerinde yapımı tamamlanan yol çalışması ile Ericek Köyü'nde devam eden su deposu bakım-onarım işini yerinde inceledi. Vali Kılıç İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli'nin de hazır bulunduğu incelemelerde yatırımların gidişatı hakkında detaylı bilgiler aldı.

Vali Kılıç, yatırımları yerinde inceledi
3 Eylül 2022

Dörtdivan ilçesi Tekkedere mevkiinde devam eden yol çalışmasını da yerinde inceleyen Vali Kılıç, "Dörtdivan İlçemizde 9.5 Milyon Tl tutarında, 5 km'lik yol ağında gerçekleştirdiğimiz birinci sınıf kalitedeki sıcak asfalt yol çalışmamız Pazar Günü itibariyle vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacak. Bu yol güzergahı aynı zamanda İlimizin önemli turizm merkezlerinden Kartalkaya’ya ulaşım sağlanan bir güzergah. Dolayısıyla ilimizin turizm potansiyelini de arttıracak önemli bir hizmeti hayata geçirmiş olduk.
Yine aynı şekilde İlimiz Merkeze bağlı Sazakiçi Bölgesi Kandamış ve Sazakşeyhler Köylerimizde de yaklaşık 5 Km’lik yol yapım çalışmasını bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İlimize ve Bolulu Hemşehrilerime hayırlı olsun. Bilindiği üzere daha önce İlimiz Sazak İçi Bölgesinde yer alan köylerimizin toplamda 13 Km’lik grup yolunun tamamı da sıcak asfalt olarak devletimizin yatırımlarıyla yapıldı ve şu an konforlu ve kolayca köylere ulaşım sağlanabiliyor.  Bu konuda yatırımlarımızı Bolumuzdaki tüm köylerimize eşit, dengeli, en kullanışlı şekilde hayata geçirmeye ve hizmet götürmeye devam edeceğiz. İnşallah vatandaşlarımızla birlik, beraberlik içerisinde ilimizi, ilçelerimizi ve köylerimizi çok daha iyi seviyelere getireceğiz” dedi.

Ziyaretlerine Vakıfgeçitveren Köyü'nde tavuk gübresinden elektrik enerjisi üreten Bolu Güç Birliği Enerji Yatırım A.Ş. Gübre Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi'nde incelemelerde bulunarak devam eden Bolu Valisi Erkan Kılıç, tesis yetkilisi Yavuz Ekinci'den tesisin işleyişi ve enerji verimliliği hakkında bilgiler aldı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.