Vali Ümit törenle uğurlandı

Son kararname ile Bolu Valiliği görevinden ayrılan Vali Ahmet Ümit, Bolu Valiliği'nde düzenlenen törenle uğurlandı.

Vali Ümit törenle uğurlandı
18 Mayıs 2022

Vali Ümit’i uğurlamak üzere il protokolü, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra Bolulu vatandaşlar da katıldı.

Veda konuşması yapan Vali Ümit, “06 Kasım 2018 tarihinden bugüne kadar Bolu Valisi olarak “Halka hizmet Hakk’a hizmet” şiarıyla; eşsiz güzellikleri ve doğasıyla ülkemizin güzide şehirlerinden olan Bolumuza ve Bolulu Hemşehrilerime daha iyi ve daha fazla hizmet sunabilmek adına, tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör kuruluşlarıyla uyum ve mevzuata uygun işbirliği içerisinde vatandaş memnuniyetini esas alarak görevimizi ifâ etmek için atanmış değil adanmış bir bilinçle çalışmalarımızı sürdürdük. İlimiz ve tüm Bolulu Hemşehrilerim için yasalar çerçevesinde en doğru olanı, en doğru zamanda ve en doğru şekilde yaparak gönüllere dokunma gayretinde olduk. “Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş” düsturuyla, devletimize ve milletimize yapmış olduğumuz hizmetler dolayısıyla Bolulu Hemşehrilerimin şahsıma ve aileme göstermiş oldukları samimi teveccühlerini daima şükranla hatırlayacağımı özellikle vurgulamak isterim. Bolu’ya fizîken veda ederken, şahsıma ait haklarımı helal ediyor, tüm Bolulu Hemşehrilerimden ve fedakâr mesai arkadaşlarımdan da haklarını helal etmelerini temenni ediyorum. Şahsımın ve ailemin hafızasında Bolu ve Bolulu Hemşehrilerimiz hep güzel anılarla ve hayırla yâd edilecektir. Bu vesile ile değerli Bolulu hemşehrilerimi, kamuda ve/veya özel sektörde çalışan her kademedeki mesai arkadaşlarımı, milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda üretim, istihdam ve hizmet icra etme gayretinde olan iş insanlarımızı, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli mensuplarını, ilimizin haberlerini kamu yararı prensibi dahilinde kamuoyuna ulaştırmak için mücadele veren basın mensuplarımızı bir kez daha en kalbî hürmet ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Allahaısmarladık, Allah’a emanet olunuz” dedi.

Vali Ümit, valilik binası önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından Bolu’dan ayrıldı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.