28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
Bolu

Vali Ümit’ten megafonla koronavirüs uyarısı

Bolu’da halk pazarında yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimlerine katılan Vali Ahmet Ümit, megafonla vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Vali Ümit’ten megafonla koronavirüs uyarısı
mntyapi banner

Bolu’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde halk pazarında yapılan denetime katılan Bolu Valisi Ahmet Ümit, megafonla vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda uyardı.

Vali-Umit'ten-megafonla-koronavirus-uyarisi3

İhsaniye Mahallesi’nde halk pazarında zabıta ve polis ekiplerince yürütülen denetimlere katılan Vali Ümit, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Vali-Umit'ten-megafonla-koronavirus-uyarisi3

Denetim sırasında eline megafon alan Ahmet Ümit, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasını istedi.

“VİRÜSÜ BU ÜLKEDEN KOVABİLMEK İÇİN TEDBİR ALMAMIZ LAZIM”

Vali Ümit, Mart ayından bu yana yürütülen Kovid-19 ile mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için herkesin buna sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Vali-Umitten-megafonla-koronavirus-uyarisi4

Vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini isteyen Ümit, “Devletin belirlediği tedbirlere harfiyen uyalım. Virüsü bu ülkeden, bu topraklardan kovabilmek için tedbir almamız lazım. Virüsün yayılması demek, üretimin, sağlığın zarar görmesi, insan yaşamının kalitesinin bozulması demek. En nihayetinde, Allah korusun, ölüm demek. Birçok vatandaşımızı kaybettik. Tedbirlere tam olarak uymamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında halk pazarı girişindeki noktalarda denetimlerini sürdürüyor.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL