VALİ'NİN İNANMADIĞI HARİTA GİTTİKÇE KIZARIYOR

Sağlık Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu yoğunluk haritasında Bolu'nun özellikle Sağlık Mahallesi ve çevresinde artmaya başlayan korona kırmızısı için “İnandırıcı değil. Bizim hiçbir mahallemizde ciddi bir tehlike yok” diyerek, uygulamanın gerçeği yansıtmadığını söyleyen Bolu Valisi Ümit'in sözlerinin aksine yoğunluk gittikçe artıyor. Düzce'de ise ‘Bolu'ya gitmeyin' uyarıları yapılmaya başlandı.

6 Ağustos 2020

Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu Hayat Eve Sığar projesi kapsamında cep telefonlarında il-il, mahalle-mahalle gösterilen yoğunluk haritasında Bolu’nun Merkez İlçe Sağlık Mahallesi ve çevresinde görülen yoğunluk gittikçe artıyor.

VALİ HARİTAYI İNANDIRICI BULMADI

Korona vakalarının kırmızı ile gösterildiği haritada Sağlık Mahallesi’nde artış gösteren korona kırmızısı gittikçe yayılırken, Bolu Valisi Ahmet Ümit ise uygulamanın inandırıcı olmadığını söylemişti. Hiçbir mahallede ciddi bir tehlike olmadığını söyleyen Vali Ümit’in sözlerinin aksine haritada görülen korona kırmızısı artarken, komşu il Düzce’den de vaka sayılarının artması nedeniyle ‘Bolu’ya gitmeyin’ uyarıları yapılmaya başlandı.

“HİÇBİR MAHALLEMİZDE CİDDİ BİR TEHLİKE YOK”

Vali Ümit, Sağlık Bakanlığı’nın korona yoğunluğunu gösteren uygulaması için “Sistem üzerinde görülebiliyor ama onlar inandırıcı değil. O tam hesapları vermiyor. O uygulama tam sonuçları vermiyor. Bizim hiçbir mahallemizde ciddi bir tehlike yok. Bireysel tehlike her tarafta var. Herkese her an virüs bulaşabilir. Bu tehlike var. Ama şu mahallemiz yada bu köyümüz ciddi bir tehlike altında diyecek hiçbir yerimiz yok. Bu konuda herkes rahat olsun. Rehavet yok, panik yok. Kontrollü bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

YOĞUNLUK GİTTİKÇE ARTIYOR, DÜZCE UYARDI “BOLU’YA GİTMEYİN”

Vali’nin sözlerinin aksine uygulamada yoğunluk gittikçe artıyor. Bununla birlikte Düzce’de ise Düzcetakip.com adlı sitede yapılan haberde Düzceliler uyarılarak, Bolu’ya gitmemeleri istendi. Haberde, “Düzce'nin hemen yanı başında olması ve ünlü doğal güzellikleri olması nedeni ile yüzlerce Düzceli hafta sonu Komşu ilimiz Bolu'ya akın etmişti. Son günlerde Düzce'de artan sayıların Bolu temaslı olması ise dikkatlerden kaçmazken, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarının daha da ciddi olarak artırılması bekleniyor. Düzcelilerden beklentimiz, korona virüs sayılarının giderek arttığı Bolu'ya gitmemeleri yönünde. Ciddi oranda artış olan Komşuya zorunlu olarak gidecek olan kişilerin tam sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uymaları bekleniyor” denildi. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.