19 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.342
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 164
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.905
Bolu

Yangınzedelere 110 bin lira gönderdi

Kuzfındık’ta meydana gelen yangın sonrası evleri ve ahırları yanan 12 aileye şuana kadar çeşitli yardımlarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Metin’in en son Kuzfındık’ta yangından zarar gören her aileye 11 bin lira olmak üzere toplam 110 bin lira nakdi yardımda bulunduğu öğrenildi.

Yangınzedelere 110 bin lira gönderdi
mntyapi

Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Fatih Metin Kuzfındık’ta çıkan yangında evleri ve ahırları küle dönen ailelere yardım etmeye devam ediyor.

Yangınzedelere 6 büyükbaş hayvan, hayvan yemleri, 50 hayvanın barınabileceği bir çadır, gıda kolileri ve çeşitli yardımlarda bulunan Metin’in en son aile başına 11 bin lira nakdi yardımda bulunduğu öğrenildi.

110 BİN LİRA ACİL YARDIM ÖDENEĞİ GÖNDERİLDİ

Afetten zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi adına Devletin tüm imkanlarını seferber eden Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, yangın zedelere verdiği sözü tuttuğunu gösterdi. Yangın zedelerin bugüne kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayan Bakan yardımcısı Fatih Metin, son olarak aile başı 11 bin lira olmak üzere 110 bin lira acil yardım ödeneği gönderdi.

TÜM İHTİYAÇLAR YERİNE GETİRİLİYOR

Yangından zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması için gereken neyse yapılacağını dile getiren Bakan yardımcısı Fatih Metin; “Duamız odur ki, bu tür afetler hiçbir zaman yaşanmasın. Ama bir afet olmuşsa da çok şükür Devletimizin vatandaşımızın yaraları en kısa zamanda saracak gücü var. Kuzfındık’da ki yangından zarar gören vatandaşlarımızı da ilk günden itibaren yalnız bırakmadık. Acil barınmaları için konteynerler tahsis edildi.  Alt yapı çalışmaları için İl Özel İdaresi’ne 150 bin lira ödenek gönderildi ve Özel İdare ekiplerimiz titiz bir çalışmayla alt yapı çalışmalarını tamamladı. Yine yangında hayvanları telef olan vatandaşlara Tarım İl Müdürlüğümüz kanalıyla hayvanları teslim edilmiş, yem ve balya yonca yardımı yapılmıştır. Yine acil ihtiyaçlar için Sosyal Yardımlaşma Vakfı kanalıyla 82 bin 500 lira yardım desteği verildi.  Yangın zede vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları ivedi bir şekilde karşılanmaktadır” ifadelerine yer verdi.

DEVLET SEFERBER OLDU

Kuzfındık için devletin tüm kurumlarının seferber olduğunu belirten Bakan yardımcısı Fatih Metin; “Valiliğimiz, AFAD Müdürlüğümüz, DSİ Şube Müdürlüğümüz, Tarım İl Müdürlüğümüz, İl Özel İdaremiz tüm imkanlarıyla yangın zede vatandaşlarımız için elinden geleni yapmaktadır. Ben hepsine gösterdikleri çaba için teşekkür ediyorum” dedi. Kuzfındık Köyünde meydana gelen yangından zarar gören ailelere acil yardım için 110 bin lira yardım ödeneği gönderildiğini dile getiren Bakan yardımcısı Metin, yangında evleri yanan vatandaşlara yeni konut yapmak için resmi sürecin devam ettiğini belirtti. Yangın zede vatandaşların yüreğini ferah tutmalarını isteyen Bakan yardımcısı Metin, tüm ihtiyaçların karşılanacağını dile getirdi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL