04 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 187.518
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 187
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.190
Bolu

Yardımlaşma Çarşısı’ndan muhtaç ailelere yardım

Sosyal İncelemeci personel tarafından evleri ziyaret edilerek ihtiyaçları tespit edilen maddi durumu iyi olmayan ailelere ‘Bolu Valiliği Yardımlaşma Çarşısı’ndan giyecek yardımı yapıldı.

Yardımlaşma Çarşısı’ndan muhtaç ailelere yardım
banner

mntyapi

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in öncülüğünde yardımsever esnaf, iş insanı ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla oluşturulan “Bolu Valiliği Yardımlaşma Çarşısı” tarafından maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi 10 aile için hazırlanan yardım paketlerini ailelere Bolu Valisi Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit verdi.

Yardimlasma-carsisindan-muhtac-ailelere-yardim2

‘Bolu Valiliği Yardım Çarşısı’ tarafından bugüne kadar ekonomik durumu iyi olmayan, öksüz-yetim çocuklar ve yangından etkilenen aileler olmak üzere 970 kişiye, bin 930 parça gıda ve giyecek yardımı yapıldığını söyleyen Şengül Ümit, ekonomik durumu iyi olan herkesin çevresindeki maddi durumu iyi olmayan ve yardıma ihtiyacı olan kişilere imkânı ölçüsünde yardım eli uzatması dinimizin emri, insanlığın gereğidir” dedi.

Yardimlasma-carsisindan-muhtac-ailelere-yardim1

Yardım Çarşısı’nın gerçek sahibinin yardımseverlerin olduğunu belirten Ümit, “Bolu Valiliği Yardım Çarşısı’nın kuruluş amacı, ilimizdeki yardıma muhtaç ve dezavantajlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaktır. Gıda ve tekstil sektöründe durumu iyi olan esnafımızın ve hayırsever vatandaşlarımızın Yardım Çarşısına verdikleri malzemeler, Valiliğimizin koordinesinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün kontrolü altında, ilimiz sınırları içerisindeki yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Amacımız ilimizin her köşesindeki yardıma ihtiyacı olan vatandaşımıza ulaşmak ve hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını kendilerine iletmektir. İnsanlar birbirine yardımdan el çektikleri gün insanlık yok olur. Karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlarda birlik, beraberlik ve huzur olmaz. Aldığımız şeylerle geçici bir süre var oluruz, ama verdiğimiz şeylerle ebediyen yaşarız” diye konuştu.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL