28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
Siyaset

“Yeni Anayasa değil, İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”

Özdağ’ın İYİ Parti’nin HDP’nin de olduğu 4 parti ile yeni anayasa yapma iddiaları hakkında yeni anayasa değil, iyileştirilmiş parlamenter sistem için çalıştıklarını söyleyen Akşener’in ardından partinin Bolu İl Başkanı Örnekbaş konuştu.

“Yeni Anayasa değil, İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”
mntyapi banner

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Akşener’in açıkladığı ‘Yeni Anayasa değil, İyileştirilmiş Parlamenter Sistem için çalışıyoruz’ sözleri hakkında konuştu.

İYİ Parti’nin Türkiye siyaset hayatına kazandırdığı pek çok ilkler olduğunu söyleyen Örnekbaş, “Sözümüzün başında bu kazanımları hatırlatmamız gerekir. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından ilk defa gündeme getirilen iyileştirilmiş parlamenter sistem anlayışı vardır. Bu ilke Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve bu toprakları bize vatan yapan aziz kahramanların büyük mücadeleyle bizlere emanet ettiği değere gerçek anlamda sahip çıkma anlayışıdır. Gücünü milletten alan siyasi irade, vatandaşına kulak veren yönetim anlayışı ile mümkün olur. İYİ Parti vatandaşın derdiyle dertlenen, vatandaşın gerçek sorunları hakkında fikir beyan eden, düşüncelerini korkusuzca yüksek sesli olarak ifade eden bir partidir. Vatandaşımızın derdi, İYİ Parti’nin derdidir. İYİ Parti Türkiye’nin cesur insanları tarafından başlatılmış cesurlar hareketidir. Doğru bildiğini korkusuzca söyleyen, dik duran, söylediğinin arkasında duran Genel Başkanımız, ağaların alışkanlık haline getirdiği suni gündemlerle vatandaşımızı oyalama tuzağının dengelerini bozmuştur. Bu sebeple vatandaşımız yüzünü partimize dönmüş ve giderek artan bir ilgiyle teveccüh göstermektedir” dedi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL