Yılmaz resmen aday adayı...

Bolu Belediyesi eski Başkanı, Bolu AK Parti kurucularından Alaaddin Yılmaz partisinde yaptığı basın toplantısında Bolu Milletvekili aday adayı olduğunu resmen açıkladı. Ailesi ile birlikte toplantıya gelen Yılmaz'a tüm parti teşkilatı, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları ve iş insanları destek verdi. Yoğun ilgi gören Yılmaz, Bolu'da her yerde imzası olduğunu söyleyerek, laf değil iş üreteceğini ve milletvekilliğinin nasıl yapılacağını göstereceğini belirtti.

Yılmaz resmen aday adayı...
17 Mart 2023

Bolu Belediyesi’nin 15 yıl Belediye Başkanlığını yapan, AK Parti’nin Bolu’da Kurucu İl Başkanı olan tecrübeli siyasetçi Alaaddin Yılmaz 14 Mayıs’ta Bolu Milletvekili olmak için ilk adımı atarak AK Parti’nin milletvekili adayı adayı olduğunu resmen açıkladı.

Bolu AK Parti İl Teşkilat binasında basın açıklaması düzenleyen Yılmaz’ın toplantısına, partinin diğer milletvekili aday adayları ile ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları, iş insanları, parti yönetimi ile partililer ve ailesi destek verdi. Yoğun ilginin görüldüğü toplantıda Yılmaz, laf etmesini beceremediğini ancak iş yapmasını becerdiğini belirterek partisine karşı sorumlu olduğunu ve aday adayı olarak yola çıktığını kaydetti.

“LAF ETMESİNİ BECEREMEM AMA İŞ YAPMASINI BECERİRİM”

Bolu’da her yerde imzası olduğunu ve devam eden projelerin kendi zamanında başlatıldığını kaydeden Yılmaz, “Ben icracı bir adamım. Laf etmesini beceremeyebiliriz. Ama iş yapmasını becerip becermediğimizi herkese gösterdiğimiz kanısındayım. Biz o dönemdeki çalışmalarımızı da tek başına da yapmadım. Belediyedekinden, memuruna; başkan yardımcılığına kadar, meclis üyelerimizden arkamızdaki partimize kadar birbirimizi denetleyerek ve birbirimizin sözlerinin yerine getirilmesini kontrol ederek çalıştık” diye konuştu.

“GÖRÜŞ AYRIMI HİÇBİR ZAMAN YAPMADIK”

Belediye Başkanı döneminde görüş ayrımı yapmadıklarını söyleyen Yılmaz, “AK Parti’den olmayan belediye başkanlarından, herhangi bir talebi olmadığında ‘Hayır’ hiç demedik. Çünkü belediyecilik işi siyasetten ziyade, ilin bütün ilçe ve beldeleriyle kalkınmasını sağlamaktır. Yarın hiçbirimiz olmayacağız ama Bolu ilçeleri ve beldeleri ayakta duracak. Oralarda da iz bırakmak durumundaydık ve bu izi biz o dönemde beraber görev yaptığımız arkadaşlarımızla beraber bıraktık. Yeni izler bırakacak bir süreçte Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.

“PARTİME VE BOLU'YA KARŞI SORUMLUYUM”

Partinin kurucusu olarak yaptığı istişareler sonunda, sorumluluk alması gerektiğine kanaat getirdiğini söyleyen Yılmaz, “Bir sorumluluk üstlenmemiz gerekiyordu. Arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerde, şahsımıza karşı bir ilgi olduğu ifade edilmişti. Biz de partimiz, bizim sayemizde 1 oy fazla alacaksa, bu sorumluluktan kaçamayız dedik. Neden, bu partinin kurucu il başkanlığı gibi bir şerefi, üstüne Bolu Belediye Başkanlığı gibi bir şerefi bana bahşetmiş. Aday oluruz, olmayız hiç önemli değil. Ama Dünya’nın üzerine geldiği liderimize karşı ve partimize karşı kurucu il başkanı olarak benim görevim, ‘Bismillah’ deyip yola çıkmaktır. Biz şu anda ‘Bismillah’ deyip yola çıkıyoruz. Ama önce ülkemizin sonra çok değerli aday adaylarımız var, onların ve ülke çapındaki adaylarımızın, sonra adaylık nasip olursa da milletvekilliğini nasıl yapacağımı göstereceğimin bilinci içerisinde olmanızı istiyorum Bundan sonra benim yapacağım, yapmayacağım önemli değil. Bizim için şahsımızla ilgili bir beklentimizin olmadığını bilesiniz. Ama bizim pozisyonumuz itibariyle eğer 1 oy fazla alma şansımız varsa, biz vebalimiz gereği aday adayı olmak zorundayız” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.