Yılmaz seçim döneminin bilinmeyenlerini anlattı

Yaklaşık 2.5 yıl sonra kendisiyle ilgili iddialara cevap veren Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz, Gazeteci Sarı'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Seçim dönemi partisinde yaşananları anlatan Yılmaz, nasıl aday gösterilmediğini ve bundan sonra siyasete devam edip etmeyeceğini açıkladı.

16 Temmuz 2021

Gazeteci Arzu Sarı’ya konuşan Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz, seçim döneminde partisinde yaşanan süreci ve bilinmeyenleri anlattı. Kendisinin aday gösterilmesi halinde Tanju Özcan’ın aday dahi olmayacağını söyleyen Yılmaz, neden aday gösterilmediğini de samimiyetle anlattı. Yılmaz’ın açıklamaları yine çok konuşulacağa benziyor…

“BEN ADAY GÖSTERİLSEYDİM, O ADAY DAHİ OLMAYACAKTI”

Siyasette iddialı ve başarılıysanız peşinizden gelenlerin sizi sevmeyeceğini çünkü kendilerine engel olarak gördüklerini söyleyen Yılmaz, bu yüzden aday gösterilmemek için Ankara’ya farklı bilgi verildiğini belirterek, “Bundan önceki seçimlerde partim beni aday gösterseydi zaten şu anki başkan aday bile olmayacaktı ki… Siyasette çok beklentide olmamak lazım. 

“BAŞARIYLA YÜKSELİRSENİZ SİZİ ENGEL OLARAK GÖRÜRLER”

Çünkü eğer başarıyla yükseldiğiniz görülürse peşinizden gelenler sizi sevmeyebilirler. Çünkü sen engel gibisindir. Bir de dominant kişiliğiniz varsa devamlı sizi kötülemeleri lazım. 

“KİŞİLİĞİ OLMAYANLAR SİZİ GÖNDERSE DE KİŞİLİK BULAMAZ”

Siz gitmelisiniz ki kendileri kişilik bulsun. Ama kişilik yoksa birinin gitmesiyle kişilik gelmez. Bunu bilemezler tabi. Ama ötekini de yıpratırlar. Belediye seçimlerinde 3 dönem yapanların tamamını Tayyip Bey görevden aldı, 2 kişi kaldık. Biri ben, biri de İbrahim Ağabey Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı. 

ADAY OLMAYINCA KİMİN ADAY OLMASINI İSTEDİ?

Bizim dışımızdakilerin hepsi görevden alındı. Biz de sandık ki tabi herhâlde bizimle devam edecek. Ama Tayyip Bey’e öyle bilgiler götürüldü ki, aday yapılmadık. Adayımız duyuldu. Biz bu adayımızla kazanma şansımız olamayacağını söyledik. Fatih Bey genç ve dinamik bir arkadaş ama Bolu ile irtibat konusunda sıkıntısı olan bir arkadaş olduğu için tabi biz onu hissediyoruz. Atanmak kolay ama seçilmek o kadar kolay bir şey değil. Kazanmakta zorlanabiliriz dedik. Dedim ki Altındağ Belediye Başkanı vardı o arkadaş Bolulu. Onun Ankara’daki çalışmaları sayesinde Bolu’da da intibası iyi. Bu intiba üzerinden birlikte hareket edersek seçimi kazanabiliriz. Ben Altındağ Belediye Başkanı’na da bunu söylemiştim. 

“ERDOĞAN’A ‘KİM ADAY OLSA KAZANIRIZ! DEDİLER”

Ona rağmen herhalde benim aday olmadığımdan dolayı Ak Parti kimi koysa kazanırız düşüncesini Cumhurbaşkanımıza ilettikleri için… Aday olmadığımız kesinleşti. O gece yattım yatağa içimden ılık ılık bir şeyler aktı herhalde ben üşütüyorum dedim. Sabah oldu o kadar rahatlamıştım ki sanki ilaç almışım müthiş bir rahatlama var. Ben kendime gelmişim. 15 yıldır hanım yok, çocuklar yok, eş dost akraba yok adam oraya kenetlenmiş sadece Bolu var, dünyayı Bolu olarak görüyor. Ama aday yapılmayınca bu rahatlamayı gördüm. Eğer aday yapılsaydım 5 yıl daha öyle gergin olurdum” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

3 yorum yapılmış

  • Öz bolulu (17 Temmuz 2021 - 04:47)
    Sizin Boluysyaptıklarınızı herkes biliyor mühim olan o görevlerden sonra Bolu’da rahat kafamızdik herkezin hatırınızı sordu bir kişi olarak gezebiliyor musunuz
  • Öz bolulu (17 Temmuz 2021 - 04:47)
    Sizin Boluysyaptıklarınızı herkes biliyor mühim olan o görevlerden sonra Bolu’da rahat kafamızdik herkezin hatırınızı sordu bir kişi olarak gezebiliyor musunuz
  • İbrahim kıymaz (17 Temmuz 2021 - 09:12)
    Alaaddin başkanım gerçekten boluya çok hizmetler yaptı, işin siyasi yönünü bilemem, ancak çalışkan bir başkan idi, ben boluya 2010 da geldim, 5 seneden fazla mezarlıklar birimi sorumlusu olarak görev yaptım, hiç bir sert kelimesini duymadım, görevine kayda değer bir müdahele de edilmedi, başkanıma sağlık ve afiyetler diliyor selam ve saygılar sunuyorum