YILMAZ, ‘SICAK KAN SEVERİM'

Seben Gölü'nün yapım aşamasında Belediyeyi basan bir grubun kendisini tehdit ederek kan çıkacağını söylemesi üzerine, sıcak kan sevdiğini söylediğini belirten Yılmaz, yaşadıklarından sonra gölün temel atma törenine ise çağırılmadığını ifade etti. Yılmaz, “Bolu halkı ve Seben, temel atma törenini bana haber vermeyenleri 5-10 sene sonra hatırlamayacak ama Seben Gölü yaşadığı müddetçe Alaaddin Yılmaz hep yaşayacak” dedi

30 Eylül 2020

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin yılmaz, Seben Gölü’nün yapım aşamasında yaşadığı bürokratik zorlukları ve aldığı tehditleri anlattı.

Seben Gölü’nün yapılması fikrinin Alpagut Köyü’ne su verilmek istenmesinden doğduğunu belirten Yılmaz, “Orasıyla ilgili nereden su bulabiliriz derken bu başladı ben il başkanıydım o dönemde. Köy Hizmetleri’ne muhtarı sokmuyorlar arası açılmış, muhtar şuan yine aynı muhtar. Devlet Su işleri’ne gittiğimizde orada bir gölet çalışması yapmışlar. Biz birlikte çalışmaya başladık” diye konuştu..

Aradan geçen zaman içerisinde Seben Gölü’nün yapımında bürokratik ve fiili zorluklarla karşılatıklarını söyleyen Yılmaz, tehditler de aldığını belirtti. Bir grubun Belediyeyi bastığını ve ‘Buradan kan çıkar’ dediğini söyleyen Yılmaz, gruba ‘Sıcak kan severim’ diye cevap verdiğini ifade etti.

“BURADAN KAN ÇIKAR DEDİLER, SICAK KAN SEVERİM DEDİM”

Yılmaz, “Hem CHP’liler hem diğer kesimin onayını almıştık ama en güvenilir dostlarım ise buna karşı çıktı. Ben Belediyedeyken bir grup geldi Belediyeyi bastı, dediler ki,  ‘Buradan kan çıkacak!’ Ben de o zaman şunu demiştim, yahu sıcak kanı severim. Onun üzerine ekibin başındaki abimizle bir cenazede yan yana durduk elimi uzattım elimi itti. Sonradan Allah göstermesin cezaevine girmişti. Ben cezaevine girdikten sonra benimle irtibatı düzeldi. Bir yandan TEMA’yı mahkemeye verdik bir yandan teknik altyapısını kurmaya çalıştık. Büyük uğraşlardan sonra izinleri aldık” dedi.

SEBEN GÖLÜ YAŞADIKÇA ALAADDİN YILMAZ YAŞAYACAK”

Seben Gölü’nün tüm yapım aşamasını adım adım anlatan ve yaşanan tüm zorluklara rağmen temel atma töreninden haberi olmadığını söyleyen Yılmaz, “Seben Gölü’nün temel atma töreninden haberim olmadı benim. 3-5 sene sonra temel atma törenini bana haber vermeyenlerden Bolu halkının ve Seben’in hiç haberi olmayacak 5-10 sene içinde. Ama Seben Gölü yaşadığı müddetçe Alaaddin Yılmaz hep yaşayacak. Önemli olan böyle olabilmektir” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • Kuzgun (30 Eylül 2020 - 11:54)
    Projeleriniz gercektende mukemmel