Yılmaz: Yarın size gülecekler!..

Gazeteci Sarı'ya konuşan Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz, su sayaçlarının tekrar manuel sayaçlara dönüştürülmesi hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı. Yılmaz, “15 yıl hizmet etmiş adamın banyodayken su saatinin kesilmesini ben insanlara havale ediyorum. Bu ne kadar ayıp bir şey! Babam ölünce 4 kişilik yer ayırtmıştık. Yanına bir başka adamı gömmüşler. Allah muhafaza annem ölünce başka adamın yanına yatacak. Bu ne büyük saygısızlıktır. İftara atmak çamur atmak çok kolay ama teknolojiyi geri döndürmek, eğrilmek, korktum demek… Bu işler yürek işidir. Ama yazanı çizeni şakşakçıysa çalar oynarsınız. Yarın gülecekler size” dedi.

16 Temmuz 2021

Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın www.interbolutv.com ‘da Yüz Yüze adlı programda Gazeteci Arzu Sarı’ya yaptığı açıklamalar ses getirmeye devam ediyor. Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kendisine yönelttiği iddialara cevap verirken Özcan’ı adeta topa tuttu. 

“2 KONUDA BÜYÜK SAYGISIZLIK YAPILDI”

Özcan’ın kendisine çok büyük 2 saygısızlıkta bulunduğunu söyleyen Yılmaz, su sayaçlarının yeniden manuele dönüştürülmesine ise bakın ne dedi…

“AMAÇ OTOMATİK ÖDEME SİSTEMİNE GEÇMEKTİ”

Su saatlerinin kendi döneminde dijitale dönüştürülmesinde amacın otomatik ödeme sistemine geçilmesi olduğunu belirten Yılmaz, “Dijital saatler işin sadece birinci aşamasıydı, ikinci aşama ise otomatik ödeme sistemine geçmekti. 

“BİR GÜN BANYOYA GİRDİM SU AKMIYOR”

Benim su ne zaman bitecek bilemem ve biz bu sisteme de geçmeye başlamıştık. Birkaç kişi biri de bendim sisteme geçmeye başlamıştık. Bir gün banyoya girdim su akmıyor. Benim suyun akmaması mümkün değil ki. Su kapalı olsa tamam da otomatik ödemeli su. 

“BU NE KADAR AYIP BİR ŞEY!”

Benim sayacım otomatik ödemeli diye sayacımı iptal etmişler. Bu ne kadar ayıp bir şey. Ben ne Necdet Bey, ne de Allah rahmet eylesin Muzaffer Bey, ne de Yüksel Bey ile ilgili bir şey olursa onunla konuşmadan böyle bir karar veren adamın… Bu ne kadar büyük bir saygısızlık. Bana karşı 2 saygısızlık yapıldı. Biri otomatik ödemeli sistemi olan saatim bana haber verilmeden kesilerek iptal edilmiştir. Tanju Bey benim haberim yok dedi. 15 yıl hizmet etmiş adamın banyodayken su saatinin kesilmesini ben insanlara havale ediyorum” dedi. 

Yapılan bir diğer saygısızlığın ise mezar yerlerinin karıştırılması olduğunu söyleyen Yılmaz, bu sebeple annesinin vefatından sonra babasının yanında değil, başka birinin yanında toprağa verileceğini kaydetti. 

“ANNEM ÖLÜNCE BABAMIN YANINDA DEĞİL, BAŞKA ADAMIN YANINDA YATACAK!”

Yılmaz, “İkincisi ise bir babam ölünce 4 kişilik yer ayırtmıştık. Yanına bir başka adamı gömmüşler. Ona da haberimiz yok dediler. Nasıl olur, böyle bir şey olur mu? Nasıl haberiniz olmaz, böyle bir şey olabilir mi? Şimdi Allah muhafaza annem ölünce başka adamın yanına yatacak. Bu ne kadar büyük saygısızlık! Ben bunu hesabını sorarım, nasıl soracaksın? Adamı gömmüşsün artık. Belediyecilik sorumluluk işidir, risk işidir. Şamata ve boş teneke gürültüsü işi değildir” diye konuştu. 

“YANLIŞ OKUYAN SAYAÇ SATANIN CANINA OKURDUM!”

Yılmaz, su sayaçlarının yeniden eski sisteme dönüştürülmesini ise ağır şekilde eleştirdi. Yılmaz, “Teknolojinin geliştiği dönemde dedim dönemindeki mi önemli yoksa otomatik ödemeli sistem mi önemli? Otomatik ödemede parayı peşin alıyorsun, diğerinde okuyacaksın yazacaksın parayı sonra alacaksın. Dünya artık mersine giderken sen tersine gidecek kadar niye zavallısın? ‘Efendim bunlar yanlış’ Kardeşim bunlar yanlış olsa benim dönemimde yanlış okuyan sayacı onu satanı, denetleyenin canına okurum ben. 

“YAZANI ÇİZENİ ŞAKŞAKÇIYSA ÇALAR OYNARSINIZ”

Yahu geriye gitmek ne demektir yahu bana bir söyler misiniz? Birine iftara atmak çamur atmak çok kolay ama teknolojiyi geri döndürmek, eğrilmek, korktum demek… Bu işler yürek işidir. Ama yazanı çizeni şakşakçıysa çalar oynarsınız. Yarın gülecekler size” dedi.

https://interbolutv.com/yilmaz-sessizligini-bozdu

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • İbrahim kıymaz (17 Temmuz 2021 - 09:23)
    Ben Alaaddin başkanım la birlikte görevden ayrıldım, şehitler mezarlığında ki olayı bende sonradan duydum bende üzüldüm, art niyet konusunu bilemiyorum