Yılmaz, "Yaşlılarımızı korumaya çalışıyoruz"

Mudurnu Cumhuriyet Savcısı Cem Yılmaz, özellikle yaşlıların telefonla dolandırıcıların hedef kitlesi olduğunu söyleyerek, kurum ve kuruluşlarla ortak hareket ederek yaşlıların bu kişilere para kaptırmamaları için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Yılmaz, "Yaşlılarımızı korumaya çalışıyoruz"
3 Mart 2022

Mudurnu ’Sakin Şehir’ unvanını korumaya devam ediyor. Suç oranının en düşük olduğu ve huzur mekanı olma özelliğini koruyan Mudurnu’da geçtiğimiz yıl bin 29 dosya ile Adliye’ye müracaat oldu. Bu dosyalardan 133’ü hakkında iddianame yazılırken 679’u ise takipsizlik kararı aldı, 941 dosya karara çıktı. Uzlaştırma ile sonuçlanan 32 dosya olurken, 36 dosya da seri muhakeme ile sonuçlandı.

YAŞLILARI ARIYORLAR

Mudurnu’da suç oranının düşük olmasına rağmen telefonla dolandırıcılığın özellikle yaşlı insanların tehdidi haline geldiğini söyleyen Mudurnu Cumhuriyet Savcısı Cem Yılmaz, hayatı boyunca adliye ile işi olmamış yaşlı kesimin kendilerini polis, jandarma ya da devlet memuru olarak tanıtıp haklarında soruşturma açıldığını söyleyerek para isteyen dolandırıcılara, korkarak paralarını verdiğini ifade etti. Yılmaz, banka müdürleri ile ortak çalışma yaparak yaşlıların dolandırılmamaları için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Dolandırıcıların hedef kitlesi özellikle yaşlılar. Yaşlılarımızın dolandırıcılara para kaptırmamaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.