Yılmaz'dan adaylık açıklaması...

Bolu Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz milletvekili adaylığı hakkında ilk kez konuştu. Yılmaz 14 Mayıs'ta yapılması beklenen genel seçimlerde milletvekili aday adayı olup olmayacağı hakkında yaptığı açıklamada Başkan Özcan'ı eleştiri yağmuruna tutarak "Bolu'yu emanet alan koltuk sahibi emanete ihanet etmiş. milletvekiliyken de oynuyordu, şimdi de oynuyor. İhanetin önüne geçmek için adam lazım, öyle Bolu'yu çok seviyorum demekle olmuyor bu iş" dedi.

Yılmaz'dan adaylık açıklaması...
1 Mart 2023

İNTERBOLU HABER MERKEZİ

Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz 14 Mayıs'ta yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili olmak için aday adayı olup olmayacağı konusunda ilk kez açıklama yaptı.

“VATANDAŞ ‘DÖN’ DİYOR”

Bir süredir vatandaşla ve partilileriyle yakından görüştüğünü ve Bolu Milletvekili olması yönünde özellikle vatandaştan kendisine yönelik yoğun bir taleple karşı karşıya kaldığını söyleyen Bolu Belediyesi Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz, yarım kalan projelerin tamamlanması ve tahsis edilen bazı proje yerlerinin tahsislerinin iptal edilmesi nedeniyle yeniden siyasete dönebileceğini belirterek, Bolu'nun ihanetle karşı karşıya kaldığını söyledi. 

“BOLU'DA ADAMA İHTİYAÇ VAR”

Bolu’ya yapılan ihanetlerin önüne geçilmesi için aday gösterilmesi halinde yeniden siyasete döneceğini belirten Yılmaz, tahisisi yapılan ancak iptal edilen projeler hakkında görevde olmadığı dönemde de görüşmelere devam ettiğini kaydetti. “Bunların çözümü için adama ihtiyaç var” diyen Yılmaz partilileri  ile yaptığı görüşmeler çerçevesinde bunları sağlamak için yeniden sahaya inebileceğini söyledi. 

“BOLU'YU ÇOK SEVİYORUM DEMEKLE OLMUYOR"

Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı eleştirerek “Milletvekilliği konusunda vatandaşın talebinin olduğunu gördük, bize bizzat gelen söylemler bunlar. Bizim de bu yöne doğru kaydığımızı söyleyebilirim. Çünkü malesef Bolu sahipsiz kalmış. Görüyoruz ki, Bolu'yu emanet alan koltuk sahibi emanete ihanet etmiş. Şuan Belediye Başkanı’nı Türkiye’de tanımayan var mı? Yok. Ama dikili bir ağacı var mı? Artık tamam. Yahu tamam kendinize oynayın ama Bolu’ya da bir şeyler yapın. Milletvekiliyken de oynuyordu, şimdi de oynuyor. Milletvekiliyken Aladağlar projesi için örneğin Bakanlığa gidildiğinde sen milletvekili olarak gitsen seni atacaklar mıydı? Daha bile faydası olurdu. Derdi Bolu değil ki, derdi şov yapmak. “Bolu’yu çok seviyorum” demekle olmuyor bu iş" dedi.

“PARTİME VEFA BORCUM VAR”

AK Parti'nin 15 yıl kendisini Belediye Başkanı yaptığını söyleyen Yılmaz, partisine vefa borcu olduğunu belirterek “Bu parti beni 3 dönem belediye başkanı yapmış. Dolayısıyla benim bu partiye bir vefa borcum var. Bunu ödemek zorundayım. Farklı düşünenler olabilir mi? Bu konuda hiçbir kırgınlık olmaz çünkü biz artık farklı bir noktaya gelmişiz. Hiçbir beklentim yok ve beklentim de olmadan bu yola doğru gittiğimi ifade edebilirim” diye konuştu. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.