YURTLARDA KALAN CEZAEVİ PERSONELİNE YAMAN VE ÖZALP'TEN ZİYARET

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp ve cezaevi müdürleri Adalet Bakanlığı'nın aldığı korona virüs tedbirleri kapsamında Bolu cezaevlerinde görev yapan personeli izole edildikleri yurtlarda ziyaret etti.

YURTLARDA KALAN CEZAEVİ PERSONELİNE YAMAN VE ÖZALP'TEN ZİYARET
7 Nisan 2020

Adalet Bakanlığı aldığı kararla yurt genelinde olduğu gibi Bolu’da da cezaevlerinde görev yapan personel 15 gün izolasyonda,15 günde evde kalacak şekilde vardiyalar halinde nöbet hizmetlerini yerine getirmeye başladı. Bu kapsamda yurtlarda kalan cezaevi personelini Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp ve cezaevleri müdürleri ziyaret etti.

Bolu Valiliği’nce tahsis edilen Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalmaya başlayan, iaşeleri ve cezaevine ulaşımları Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumunca sağlanan personelin izole kaldıkları dönemde ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere idari izinde bulunan personel arasından vefa destek grupları oluşturuldu.

Ziyarette personelle sohbet eden Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Yaman ve Adalet Komisyonu Başkanı Özalp, topyekun salgın hastalıkla mücadele verilen bu dönemde her zaman olduğu gibi fedakarca görevini getiren kurum müdürleri ve personele teşekkür etti.  Bugüne kadar en üst seviyede alınan tedbirler sayesinde korona virüs pozitif olan cezaevi personeli, hükümlü ve tutuklu bulunmuyor.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.